İade Koşulları

Luxe N Luxe internet satışlarına ilişkin iade prosedürü
Luxe N Luxe olarak sattığımız her şeyin kalitesinin arkasında duruyor ve ürünlerinizden memnun olmanızı umuyoruz. Herhangi bir sebepten dolayı ürünlerinizden memnun değilseniz, ürün teslim aldıktan sonra 14 gün içinde ürün iadesi hijyen kuralları gereği aşağıdaki şartlar halinde mümkündür.

-Tüm ürünlerde orijinal etiketler yerinde olmalı, orijinal kutu ve ambalajı ile yapılmalı.

-Orijinal kutusu yıpranmamış, zarar görmemiş olmalı.

-Hasarlı, eksik, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, paketi yıpranmış, farklı bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

-İadeler faturası ile birlikte, iade formu eksiksiz doldurularak yapılmalıdır.

-Yatak ürünleri için; yatak ile beraber gönderilen koruma hurcuna geçirilerek anlaşmalı lojistik firmasına teslim edilmeli.

-Herhangi bir leke bulunduran ya da deforme olmuş ürünlerin iadeleri, tekrar satışa arz edilebilirlik özellikleri nedeniyle iade ve hijyen koşulları gereği kabul edilemez.

Yatak İadelerinde Geçici Onay Alınması
Web sitemiz üzerinden siparişlerim bölümüne girip iade etmek istediğiniz ürünü seçip, iade talebinde bulunduktan sonra; yatağın durumunu gösteren 3-4 fotoğrafı ile birlikte sipariş bilgilerinizi info@luxenluxe.com.tr adresine mail atmanız gerekmektedir. Mailiniz ile ilgili değerlendirmeler olumlu sonuçlandığında sizlere geçici onay verilir ve adresinizden yatağı kargolamanız istenir.

Uyku ürünlerinde geçici onay almanıza gerek kalmadan, iade edeceğiniz ürünleri paketin içinden çıkan irsaliye ve sipariş numaranızı da yazarak kargo iade kodu ile gönderebilirsiniz.

İade Formunun Doldurulması

Online satış biriminden geçici iade onayı aldıysanız, tarafınıza gönderilen fatura/irsaliyeyle birlikte ve siparişinizle gelen iade formunu doldurarak ve bu formu kargonun içine ekleyerek ürünü gönderebilirsiniz. (Formun ürün kutusu üzerine kesinlikle yapıştırılmaması gerekmektedir)

İade Ürününü Paketleyin

Elinizdeki ürünü faturası ve doldurduğunuz iade formu ile birlikte paketleyiniz.

İade formunun üzerinde yer alan iade nedenlerinden birini seçerek ıslak imzanız ile birlikte iade nedeninizi beyan etmeniz gerekmektedir.

Yatak iadelerinin, yatak ile birlikte gönderilen koruma hurcuna konarak yapılması zorunludur. İade yataklar koruma hurcuna konmadan gönderildiğinde iadeler işleme alınmayacaktır ve iade ürününüz adresinize geri gönderilir. Ayrıca faturası bulunmayan iadeler de işleme alınmaz ve iade ürününüz adresinize geri gönderilir.

Paketinizi kargo/lojistik şirketine teslim ediniz

Yatak Ürünleri İçin:

Geçici iade onayı aldığınız yatak iadesi için anlaşmalı Kargo firmamızı 3 iş günü içinde adresinize yönlendireceğiz. Ürün ile birlikte gelen yatak koruma hurcunu iade edeceğiniz yatağa geçirerek; fatura çıktısı ve iade formu ile adresinize gelecek olan anlaşmalı lojistik firmamıza teslim etmeniz gerekmektedir. Yatağı teslim ederken herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır.

Yastık, Yorgan, Alez vb. Uyku ürünleri için;

İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürünü tarafınıza gönderilen fatura/irsaliyeyle birlikte ve siparişiniz ile gelen iade/değişim formunu doldurarak firmamız ile iletişime geçerek anlaşmalı kargomuzu öğrenebilir ve gönderebilirsiniz. Kargonuzu teslim ederken herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır.
İade Adresimiz:

Alıcı: Luxe N Luxe Bedding

İade Adresimiz: Boston İthalat ve İhracat Anbar Mah. 54. Cad. No:39/G Melikgazi/Kayseri

İade Talebinizin Kabul Edilmesi Halinde

İade ettiğiniz ürünler kargo firması aracılığıyla depomuza ulaştığında iade kuralları gereği taşıyıcı ile ilk muayenesi yapılır. Bu ilk muayenede iade prosedürüne uyan iade talebine kesin onay verilerek, ödemiş olduğunuz bedel 15 iş günü içinde ödeme yaptığınız banka kartına iade edilecektir.

İade prosedürü gereklerini sağlayamayan ürünlerin iadesini üzülerek kabul etmeyeceğimizi ve ürünlerinizi size geri göndereceğimizi belirtmek isteriz.
Siparişimi iptal etmek istiyorum ne yapabilirim?

Siparişini iptal etmek istemenize üzüldüğümüzü iletmek isteriz. Henüz kargoya verilmemiş siparişlerdeki ürün iptalleri için hesabınızdaki siparişlerim kısmından iptal etmek istediğiniz ürünü seçerek iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Siparişimin iade süresi ne kadardır?

Siparişinizdeki ürün/ürünler iade prosedürüne uygun olduğu takdirde, ürün/ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Sipariş iade adresi nedir?

Siparişinizde yer alan yatak dışındaki ürünleri Yurtiçi Kargo Firması’na karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz. İade için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek bulunmamaktadır.

Alıcı: Luxe N Luxe Bedding

İade Adresimiz: Boston İthalat ve İhracat Anbar Mah. 54. Cad. No:39/G Melikgazi/Kayseri

*Yatak iadeleri karşı ödemeli olarak anlaşmalı lojistik firmamız tarafından adresinizden teslim alınacaktır.
Siparişimi iade ettim ancak ücret hesabıma yansımadı ne yapabilirim?

Siparişlerinizdeki ürün/ürünler iade depomuza ulaştıktan sonra hijyen ve kalite gibi iade prosedürü kontrollerine tabi tutulmaktadırlar.

İade prosedürüne uygun olan ve iade adresimize ulaşan sipariş iadesinin Luxe N Luxe tarafından kabul edilmesinin ardından iade süreci başlatılmaktadır. Para iadesinin gerçekleştirilmesi süreci, ürünler iade adresimize ulaştıktan ve iadesi onaylandıktan sonra yaklaşık olarak 10 iş günüdür. Ödeme iadesi, ödemenin yapıldığı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bu süreç banka kaynaklı nedenlerden dolayı 15 iş gününü bulabilmektedir.

Ödemeleriniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız sizlere yardımcı olabilmemiz için info@luxenluxe.com.tr adresine mail göndererek online satış ekibimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Siparişimi iade ederken bir bedel ödeyecek miyim?

Sipariş iadelerinizi ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişimi hangi kargo firması ile iade edebilirim?

Yastık, yorgan, alez vb. uyku ürünleri siparişleriniz ile ilgili iade süreçlerinizi Yurtiçi Kargo Firması’na karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz. İade için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek bulunmamaktadır.

Yataklarla ilgili siparişleriniz Horoz Lojistik firmamız tarafından karşı ödemeli olarak evinizden alınarak gerçekleştirilecektir.

Ürünümü istediğim mağazaya iade edebilir miyim?

www.luxenluxe.com.tr üzerinden satın aldığınız ürün/ürünler sadece internet operasyonu tarafından iade olarak alınabilmektedir. Mağazalar üzerinden ne yazık ki iade kabulü gerçekleştirilememektedir.

Mağazadan satın aldığım bir ürünü internet sitesi üzerinden iade edebilir miyim?

Ürün iadeleri yalnızca online satışlarda geçerli olup, belirli koşullar altında iadeler kabul edilmektedir. Bu nedenle mağaza alışverişlerinizde iade hakkınız bulunmamaktadır.

İade ettiğim ürün ne kadar süre içinde size ulaşır?

İade edilen ürün/ürünlerinizin depomuza ulaşma süresi iade ettiğiniz ürüne bağlıdır.

Yastık, yorgan, alez vb. Uyku ürünlerinde, siz gönderimi gerçekleştirdikten sonra 2-5 iş günüdür.

Yataklar için adresinizden ürünler alındıktan sonra ortalama 10 gün içinde iade adresimize ulaşmaktadır.

Gönderdiğiniz iade ürünlerinin elimize ulaşma süreci, gönderim yaptığınız ilin iade adresimize olan uzaklığına göre farklılık göstermektedir.

Kargo/Lojistik ücreti için para iadesi alacak mıyım?

Sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışverişlerde kargo/lojistik ücreti ne yazık ki iade edilemez.

Eksik veya yanlış ürünlerin iadesi

Teslim aldığınız ürünler arasında siparişinizde bulunan ancak teslim edilmeyen eksik ürün var ise, diğer ürünlerinizi teslim alarak, eksik ürünler için imza atmadan önce bunu kargo tutanağına yazarak not olarak belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca teslim aldığınız ürünler arasında siparişinizde yer almayan ve/veya yanlış ürün bulunuyorsa, bu ürünü teslim almamalı ve teslimat irsaliyesinde bu hususu yazılı olarak belirtmeniz gerekmektedir. Hatalı ürünü aldıysanız yazılı olarak luxenluxe.com.tr adresine mail göndererek online satış ekibimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Hasarlı veya ayıplı ürünlerin iadesi

Ürünü kargo yetkilisinden teslim aldığınızda ürün paketinin açılmamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Kargo paketini, kargo yetkilisi huzurunda açarak, ürünün eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim edildiğinden emin olduktan sonra kargo yetkilisinin size sunduğu teslim formuna imza atmanız gerekmektedir. Zira kargo yetkilisi tarafından alınan imza, sizin ürünü eksiksiz ve sağlam bir şekilde aldığınızın yasal kanıtı niteliğinde olup bu husus delil sözleşmesi niteliğindedir

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan hasarlı veya ayıplı ürünlerin iadesi için luxenluxe.com.tr adresine mail göndererek online satış ekibimize, ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermenizi talep edilir. Yapılan inceleme sonucunda ürünü incelemek için ürünü adresinizden alıp fabrikamızda incelemek üzere anlaşmalı kargomuz adresinize yönlendirilir.

Teknik servis ekibimizce ürünü yerinde ya da fabrikada yapılacak inceleme sonucunda tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilirse birebir değişim ya da ücret iadesi gerçekleştirilir.

Önemli Bilgilendirme

Kargonuzu teslim alırken kontrol etmeniz büyük önem arz etmektedir. Paketlerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalı ve mutlaka info@luxenluxe.com.tr adresine mail göndererek online satış ekibimiz ile iletişime geçmelisiniz.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik veya hasarlı teslimat bildirimleri tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilir. Fatura ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamayacaktır.

İPTAL ve İADE KANUNLARI
Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer mevzuata tabidir.

Mal/Hizmet’in teslimat masrafları Alıcı'ya aittir. Satıcı’nın, internet sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafları Satıcı’ya ait olacaktır. Malın teslimatı, Alıcı tarafından Mal/Hizmet’in sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde yapılacaktır. Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Mal/Hizmet’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

Mal/Hizmet’in tesliminden sonra Alıcı'ya ait kredi kartının Alıcı'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini Satıcı'ya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla Mal/Hizmet’i 3 (üç) gün içinde Satıcı'ya iade etmekle yükümlüdür. Bu halde teslimat giderleri Alıcı'ya aittir.

Satıcı, Sözleşme konusu Mal/Hizmet’in Tüketici Mevzuatına uygun olarak, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile Alıcı’ya teslim edilmesinden sorumludur. Satıcı, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya mümkün olan en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür Sözleşme konusu Mal/Hizmet, Alıcı'dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

Satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları SATICI stoklarından güncellenmektedir. Satıcı stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre sipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

Alıcı’nın, Sözleşme konusu Mal/Hizmet’i teslim almadan önce muayene edecek tahrip olmuş, kırık,
ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı Mal/Hizmeti kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. Alıcı tarafından kargo şirketi görevlisinden teslim alınan Mal/Hizmet’in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra Mal/Hizmet’in sorumluluğu ve hasarlar Alıcı'ya aittir. 

TÜKETİCİ , SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. 

Paketlerinden açılıp kurulumu yapılan, yeniden satışı ve/veya geri gönderilmeye müsait olmayan ürünlere ilişkin cayma hakkı kullanılamaz.